shopping cart icon shopping cart icon 0.00 PLN
  1. Strona główna
  2. Blog
  3. Jak wybrać uchwyt

Jak wybrać uchwyt


Uchwyty i gałki meblowe to drobne i wydawałoby się, że niepozorne akcesoria, które jednak maja znaczący wpływ na odbiór wnętrza.

Wybór odpowiedniego uchwytu to kluczowy element, który nie tylko nadaje meblom estetyczny wygląd, ale także wpływa na funkcjonalność i wygodę użytkowania. Przy wyborze uchwytu do mebli warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii.

 

1.           Materiał:

Odpowiedni materiał uchwytu powinien harmonizować z wystrojem pomieszczenia i być odporny na codzienne zużycie. Na rynku dostępne są różne opcje, takie jak m.in aluminium, stal, drewno czy tworzywa sztuczne.

 

2.           Zastosowanie (funkcjonalność):

W przypadku dużych i ciężkich frontów meblowych, wybór uchwytów powinien uwzględniać komfort obsługi. Im większy front, tym większy uchwyt. Szuflada o znacznej długości (szuflada o długości pow. 45 cm) będzie wygodniejsza w obsłudze przy zastosowaniu dwóch gałek lub długiego uchwytu.

 

3.           Rozmiar i kształt:

Uchwyt powinien być proporcjonalny do wielkości frontu mebla, zapewniając nie tylko estetyczny wygląd, ale także wygodę użytkowania. Duże fronty wygodniej otwiera się przy pomocy dużego uchwytu. Takie rozwiązanie pozwoli na łatwe otwarcie np. dużego kosza cargo wypełnionego produktami.

 

4.           Układ:

Choć istnieje tradycyjny układ uchwytów (pionowe w szafkach, poziome w szufladach), warto dostosować sposób montażu do charakterystyki pomieszczenia. Zwróć uwagę na dominujące linie w układzie płytek czy kształcie wnętrza.

 

5.           Styl i kolor:

Uchwyty to swoista "biżuteria do wnętrza", dlatego warto dopasować je do stylu pomieszczenia. Dostępne są one w różnych stylach, od nowoczesnych po rustykalne czy industrialne, umożliwiając spójność mebli z aranżacją całego wnętrza.

 

Podsumowując, dobierając uchwyty do mebli, warto uwzględnić nie tylko ich wygląd, ale także praktyczne aspekty, takie jak komfort obsługi i funkcjonalność. Nasza szeroka oferta pozwala na znalezienie idealnego dodatku, który podkreśli unikalny charakter każdego wnętrza.

 

         

 

Zainspiruj się z Nomet

by uzyskać więcej inspiracji śledź nas na Instagramie @inspiracjenomet

Zobacz wszystkie inspiracje