shopping cart icon shopping cart icon 0.00 PLN
  1. Strona główna
  2. Blog
  3. Wybór drzwi to nie wszystko

Wybór drzwi to nie wszystko

Wybór drzwi to nie wszystko – liczy się też klamka. Może być dekoracją, sposobem na podkreślenie wystroju lub elementem umiejętnie wtopionym w tło.


Wybór funkcjonalnych detali, które mają pasować do wnętrza, wymaga wyjątkowej dbałości o każdy szczegół. Klamki powinny komponować się z całą aranżacją oraz poszczególnymi elementami wyposażenia. Idealnym wyborem mogą okazać się klamki z najnowszej kolekcji z Linii Luxury oraz Lux, w których zastosowano nowatorskie rozwiązanie montażu klamki na jednolitej rozecie. Ukryty pod nią mechanizm umożliwia montaż do drzwi w czasie krótszym niż 60 sekund.

 

Avanti Luxury Line

Jedną z najczęściej wybieranych dróg, jeśli chodzi o wybór klamki do drzwi, jest zasada kolorystycznego zestawienia. Barwny duet, oparty na połączeniu dwóch kolorów szczególnie dobrze wygląda we wnętrzach nowoczesnych, minimalistycznych czy loftowych.  Fuzja czarnej rękojeści  w połączeniu w chromem błyszczącym umiejętnie współgra z wieloma fakturami oraz barwami, żegnając tym samym nudę oraz monotonię. Takie kolorystyczne połączenie harmonijnie uzupełnia całość wystroju, przez co nie konkuruje z mocniejszymi akcentami, jak ściana z cegły czy betonu.

 

 

 

Luna Luxury Line

Kolejną stosowaną metodą, jeśli chodzi o wybór klamek, jest kontrast. Czarne drzwi są w tym przypadku najlepszą bazą, ponieważ efektownie współpracują ze złotem, które nie dość, że wyróżnia się na ich tle, to też dodaje pomieszczeniu wyrazistości. Złoto jest z reguły wspólnym mianownikiem dla elementów, takich jak lampt, nóżki podtrzymujące stoliki i komody czy uchwyty meblowe. Połączenia tego typu świetnie wypadają w konfrontacji ze stylami nowoczesnymi oraz glamour.

 

 

 

Musca Lux

Do wnętrz opanowanych przez stylistyczny ascetyzm i surowy klimat z reguły prowadzą proste drzwi. Na takim tle warto wyeksponować klamkę o niebanalnym kształcie. Tu idealnie sprawdzi się Musca Lux. Ta propozycja sprawi, że model przyciągnie uwagę, zamieniając się w dekoracyjny niuans. Zaletą tej klamki jest również ergonomiczna rękojeść, gwarantująca wygodę otwierania i zamykania – dzięki temu całość doskonale odzwierciedla główne założenie mówiące o tym, że forma powinna podążać za funkcją.

 

 

Zainspiruj się z Nomet

by uzyskać więcej inspiracji śledź nas na Instagramie @inspiracjenomet

Zobacz wszystkie inspiracje